ECE YACHTİNG

 • Ece Yachting  »  Tesis Bilgileri
 • Telefon-1
  :
  0 252 614 00 14
 • Telefon-2
  :
  0 252 614 40 20
 • Mobil
  :
  0 532 704 30 60
 • Mobil 2
  :
  0 530 930 51 51
 • Web
  :
  www.eceyachting.com
(1299) defa ziyaret edildi.

E-Mail Gönder

Aşağıdaki formu kullanarak firmaya e-mail gönderebilirsiniz.


Yorum Gönder

Aşağıdaki formu kullanarak firmaya yorum gönderebilirsiniz.

  Puan:
           
           

ECE YACHTİNG

Tarihten günümüze kadar çeşitli medeniyetlerin ürünü, yaşadıkları devletlerin sosyal ekonomik ve mimari özelliklerini taşıyan, Türkiye nin nadide yerlerinden biri.  Arkeolojik, kentsel,  doğal ve tarihi açıdan korunması gerekli alanların tanımlandığı düşünüldüğünde Datça bu tanıma net olarak uyuyor. Diğer taraftan Ege ve Akdeniz in birleştiren bir konumda olması özellikle yat turizmi yönünden önemli bir potansiyele kaynak teşkil ediliyor.

Yarımada engebeli topografik yapısı sonucu sayısız koylarla bezenmiş kıyıları ile iklim şartları açısından sahip olduğu avantajları sayesinde yatçıların uğrak durağı konumunda. Datça ve Bozburun  yarımadaları doğal ve fiziki yapıları nedeniyle tarımsal potansiyeli kısıtlı bulunuyor.Bahçe ve tarla tarımı yok denecek kadar az olmakla birlikte, arazi bademlik ve zeytinliklerle örtülü. Buna bağlı olarak tarım susuz koşullarda yapılıyor. Kırsal nüfusun geçim kaynağı ise tarımın yanı sıra arıcılık, balıkçılık, ormanda işçilik ya da defne kekik veya keçiboynuzu gibi bitkisel ürün toplayıcılığı oluşturuyor. Bunların yanı sıra Yarım ada ekonomisi turizm ve hizmet sektörüne dayanıyor.

Alanda yapılan çalışmalar sonucunda ekolojik bir değerlendirme yapıldığında Datça Yarımadasının güney kısmında yer alan Gebekum Kumul Alanı bitki örtüsüyle birlikte hassas bir bölgeyi oluşturduğu fark ediliyor. Orman vejetasyonu pinus buritia nın (kızıl çam) yaygın olduğu alanlardan oluşmaktadır. Birlikte bozulmamış kızılçam ormanları hassalık yönünden önem taşıyor. Gebekum alanı kızılçam korulukları, sandal ağacı yayılış alanları, cupressus sempervirens (servi) toplulukları sığa ağacı yayılış anları ve Datça hurması varlıkları bitki türleri esas alındığında yarım adanın zenginliğini vurguluyor.

Akdeniz in uluslararası konumu nedeniyle diğer kara ve deniz kaynaklı kirlenmenin dışında doğrudan yarım ada kaynaklı su kirlenmesinin yoğun baskısı Datça da gözlenmiyor.

Datça - Bozburun da kırsal yerleşimlerle Datça - Bozburun kent yerleşimleri tarımsal alanlar ve mevcut ulaşım ağı deniz taşımacılığı dışında ortam büyük ölçüde doğallığını koruyor. Datça Bozburun karayolu ulaşımının yakın yıllara kadar virajlı dar ve yetersiz bir yolla yapılması kadar yörede çok sayıda doğal ve arkeolojik sit alanı bulunmasından dolayı yıpranma kontrollü bir düzeyde tutulabiliyor.

Sizler geçmişten geleceğe uzanan bu coğrafyada mavi tur fırsatını yakalayarak bölgeyi denizden ve karadan daha iyi tanıma imkanına sahip olacaksınız.

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:
 

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:
 

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu: